Základní pojmy Obecná pravidla Roleplay pravidla Frakční pravidla

Frakční pravidla

Státní složky

 • Člen jakékoliv státní složky nesmí být zkorumpovaný, korupce musí být schválena A-teamem, neschválená korupce = trest, schválená = IC trest.

PD

  Propočet roků ve vězení:
  1 měsíc = 1 minuta
  1 rok = 12 minut

Gang vs PD/SD/SP/EMS

 • Gangy nesmí se státními složkami vést válku
  1. Bez pádného RP důvodu nesmí vést válku se státními složky, tento RP důvod musí být předložen A-teamu, pokud jej však A-team nepodpoří svým souhlasem, nesmí tato válka mezi těmito frakcemi začít.

   Příklad: pokud za nimi přijde jiná nelegální frakce, která jim zaplatí, za to aby státním složkám škodili, gang nesmí na takovou nabídku přistoupit.
 • Respekt ke státním složkám
  1. Pokud gangsteři potkají policistu mimo své území, budou nuceni se k němu chovat s respektem, pokud na to nenavazuje předešlá RP akce nebo padný RP důvod.

   Akci i RP důvod si v případě řešení jejich Roleplaye, ze strany A-teamu, musí obhájit. Nezáleží jestli je gangsterů více než policistů.
  2. Pokud na území gangu, vstoupí specializované jednotky, jako například SWAT, GangUnit nebo větší počet PD (min. 5 členů LSPD/LSSD/SASP) musí mít gang k PD respekt.
 • Copbaiting
  1. Gangsteři můžou policii copbaitit troubením, křičením a driftováním, ale ne před stanicí PD.
  2. Ke Copbaitingu musí být pádný a logický RP důvod.
  3. Gangy se snaží na sebe nestřílet ve vlastním hoodu, nepoukazují na sebe schválně před PD.
 • Poznávací znaky gangů
  1. Členy jednotlivých gangů lze rozeznat jen pomocí vlajky nebo pomocí tetování, z ničeho jiného nelze usoudit že gangster patří do jednotlivého gangu.

Teritoria Gangů

 • Vyznačená místa na území Downtown (viz. základní pojmy) jsou KOS-Free, tj. na těchto místech je povolená střelba.
 • Aby mohli do jedné z těchto oblastí vstoupit PD, musí jich být minimálně 4. Toto se vztahuje i na hlídkování v okolí těchto oblastí.
 • Je přísně zakázáno zneužití této zóny k zabití bez RP důvodu, např. někoho donutíte jít do dané oblasti a následně ho zabijete.

Gang RP

 • Vozidla
  1. Gangsteři budou využívat starší modely amerických Muscle Cars příklad: Gaunlet, Vigero, Dominator atd. nebo mohou používat AdOn vozidla jako například Dodge Charger/Challenger.
  2. Gangy nebudou jezdit v autech, které pro jejich RP nedává smysl jsou to vozidla jako například BMW, Ferari, Volkswagen, atd.

  (Zde platí aby jste využívali pravidlo 0 a přemýšleli nad tím, v čem Gang opravdu chodí)
 • Oblékání
  1. Gang, nemusí při běžném RP nosit oblečení, které by mělo dávat jasně najevo, ze kterého gangu gangster je.
  2. Gang nosí vlajku nebo ve oblečení, které odpovídá jeho gangu, ve chvíli kdy chce dát jasně najevo,v jakém gangu jsou. Například uličky, pull-up, drive-by atd.

  (Zde platí aby jste využívali pravidlo 0 a přemýšleli nad tím, v čem Gang opravdu chodí)
 • Zbraně
  1. Gangy mají zakázané využívat dlouhé zbraně, mohou je využít jen v případě, že jinou zbraně nemají, nebo při situací, když jim nic jiného nezbývá.
  2. Pull-up: zde budou využívat ruční zbraně nebo pistole.
  3. Drive-by: zde jsou povoleny SMG.
  4. Zkusit použít střelnou zbraň jako poslední možnost.
 • Gang vs Gang
  1. Gangy musí při RP akcích jako je Pull-up, Drive-by dát jasně najevo, z jakého gangu jsou (slovním způsobem „to máš za Bloods“). Díky tomu, pak může proběhnout revenge gangu na gang (rozvíjí se tím další RP).


2021 © Renegate RP